Şirketimiz, 1964 yılında, Elektrik Yüksek Mühendisi Fethi GOGEN (George Washington Üniversitesi, 1964) ve ortağı tarafından Ankara’da kurulmuştur. Kuruluş yıllarında, Türkiye’nin ilk mühendislik şirketlerinden “Saim Gogen (Elektrik Yüksek Müh. USA, 1932) Müşavir Mühendislik ve Taahhüt” şirketine yüklenici olarak çalışmış, daha sonra İller Bankası ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü şehir şebekeleri ve hidroelektrik santralleri alanlarında taahhüt işleri gerçekleştirmiştir.


ÖZGEN ELEKTRİK, özel ve kamu sektöründeki hizmetlerini, 1980’li yılların başına kadar yurt içinde sürdürmüş olup, sonrasında yurt dışına da açılarak, branşına getirdiği yeniliklerle birlikte günümüzde faaliyetlerine devam etmektedir.


ÖZGEN ELEKTRİK, taahhüt işerine paralel olarak, Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi içindeki 5500 m2 kapalı alanda kurulu fabrikasında gerçekleştirdiği, alçak gerilim panoları, orta gerilim hücreleri, trafo köşkleri, dağıtım panoları, kontrol panoları ve bus-bar sistemleri imalatında lider firmalardan biri olmuştur. Şirketimiz, orta gerilim çekmeceli hücreleri, alçak gerilim çekmeceli panolar, bus-bar dağıtım sistemleri gibi birçok ürünün de, ilk yerli imalatını gerçekleştirmiş olma şerefini gururla taşımaktadır.